הדרכה קצרה לפני יציאה לחופשה

 

הדרכה לפני היציאה לחופש

טיפים: מה חשוב לקחת לצימר?
חופשה משפחתית, זוגית, עם חברים ואפילו לבד, הינה חוויה שרבים מצפים לה. בין שמדובר בחופשה עירונית או בטבע, בין אם זו חופשה פעלתנית וספורטיבית או נופש למנוחה בלבד, מדובר בזמן איכות שכדאי לנצל כל דקה ודקה בו. חשוב מאוד לבחור צימר מפנק, אך לחופשה איכותית יש לדאוג גם לציוד וההכנה מוקדמת לקראת החופשה. משפחה או זוג היוצאים לחופשה ללא הציוד המתאים עלולים למצוא את עצמם "תקועים" ללא בגדים מתאימים לאופי הטיול, בלי אביזרים קריטיים או לפספס אטרקציות של ממש רק בשל חוסר תכנון הולם וראוי.
בכדי שההנאה תהייה מושלמת, הכנו עבורכם מספר טיפים שימושיים שמצריכים היערכות מראש, מה שיבטיח חופשה מוצלחת במיוחד!

הכנת רשימת ציוד ואטרקציות
כמה ימים לפני היציאה לצימר, כדאי שתכינו רשימת פריטים שעליכם לקחת אתכם לחופשה. יש חשיבות רבה לרשימה במיוחד כאשר מדובר בטיול למשפחות עם ילדים. רשימת הציוד תתבסס על צרכים יומיומיים שאתם זקוקים להם בשגרה, וכן תתחשב בעונת השנה בה אתם יוצאים.
הכינו רשימה ובה אטרקציות שאתם מעוניינים להגיע אליהן. בדקו את שעות הפעילות של המקום ובנוסף וודאו פרטים נוספים כגון גיל הילדים שיכולים להשתתף בפעילות, מידת הקושי של הפעילות ועוד. לא כדאי להגיע למקום ולגלות שהוא סגור באותו הזמן, או שהפעילות אינה מיועדת לילדים.

ביגוד בהתאם לסוג החופשה
חופשות כוללות מגוון רחב של אטרקציות והנאות שונות. חלק מהפעילויות פעלתניות יותר ואילו אחרות כוללות נופש מוחלט. חלקן מצריכות בגדים אותם אפשר ללכלך ואחרות מצריכות בגדים אלגנטיים. בחירת בגדים לצימר תהייה בהתאם לסוג הפעילות הצפויה לכם: לנופש רומנטי תוסיפו למזוודה בגדי ערב, ולחופשה הכוללת טיולי אקסטרים, תיקחו את הביגוד המתאים כמו חליפת צלילה, חליפה לרכיבת אופניים ועוד.

מתכננים לשלב אטרקציות הכוללות מים ? אין כמו פעילויות מים כדי להעשיר את החוויה במהלך החופשה. פעילויות אלו יכולות להיות בבריכות, בים, בנחל, בפארק מים או בשייט, ומחייבים הכנת ציוד מלא כגון בגדי ים, קרם הגנה, מתנפחים למיניהם, כובעים ועוד. למעשה, גם אם אין בטיול מפגש מתוכנן עם מים, אם מדובר בעונת האביב והקיץ, רצוי להכין את כל האלמנטים הדרושים שכן סביר להניח שיעלו רעיונות לשילוב פעילות מים במהלך הטיול.

עזרה ראשונה
ערכת עזרה ראשונה שמכילה ציוד ראשוני לטיפול בפצעים קלים, כדורים לכאבי ראש או כאבי בטן, הגנה מפני יתושים ועוד, יכולה בהחלט להיות ציוד שמומלץ מאוד לקחת, והיא נחוצה במיוחד בטיולים בטבע, טיולי קמפינג ועוד.